طولانی‌ترین کابل برق ابرسانای جهان در چین راه‌اندازی شد

چین توانست بلندترین کابل ابر رسانای جهان را راه اندازی کند که ظرفیت انتقال آن ۳۵ کیلو ولت و طول آن ۱۲۰۰ متر است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسان چینی در شانگهای کابل برق بلندی به طول ۱۲۰۰ متر را در اوج بار نصب و آزمایش کردند. این کابل ابرسانا می‌تواند ظرفیت انتقال ۳۵ کیلو ولتی را در شانگهای چین بر عهده بگیرد. طبق ادعای این محققان در صورت رسیدن به ظرفیت کامل خود امکان بهره‌برداری از این کابل در چین وجود دارد. در کابل‌های ابررسان‌ انتقال قدرت معمولاً هیچگونه هدر رفت برقی انجام نمی‌گیرد. از طرفی وجود مواد ابر رسانا باعث به صفر رسیدن مقاومت انتقال نیرو در این کابل‌ها شده و آنها می‌توانند حدود ۴ تا ۶ برابر یک کابل معمولی ولتاژ برق را منتقل کنند. طبق اعلام چین نصب و راه‌اندازی این کابل در نتیجه تلاش‌های مهندسان موسسه تحقیقاتی کابل برق شانگهای و با همکاری گروه شنرژی و طی دو دهه تلاش ایجاد شده است.

هوانگ چونگچی از اعضای آکادمی مهندسی چین و کارشناس کابل‌های ابررسانا در این باره می‌گوید: در صورتی که استفاده از کابل‌های ابر رسانا به مرحله عملیاتی برسد می‌توان مشکلاتی از قبیل تراکم بالا و فضای محدود را در شهرهای بزرگ از قبیل شانگهای حل کرد. به گفته وی تشخیص و جداسازی سیگنال‌های الکتریکی ضعیف در این سیستم یک مشکل اساسی در سطح جهانی محسوب شده بود اما مهندسان این موسسه توانستند از طریق داده‌های آزمایشی کلیدی به شکلی موثر بر این چالش‌های فنی غلبه کنند.

منبع خبر طولانی‌ترین کابل برق ابرسانای جهان در چین راه‌اندازی شد پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

چین توانست بلندترین کابل ابر رسانای جهان را راه اندازی کند که ظرفیت انتقال آن ۳۵ کیلو ولت و طول آن ۱۲۰۰ متر است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسان چینی در شانگهای کابل برق بلندی به طول ۱۲۰۰ متر را در اوج بار نصب و آزمایش کردند. این کابل ابرسانا می‌تواند
منبع خبر طولانی‌ترین کابل برق ابرسانای جهان در چین راه‌اندازی شد پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *