در سال ۲۰۲۳ حدود ۲ میلیارد دلار رمز ارز توسط هکرها به سرقت رفت

طبق گزارش منتشر شده توسط رسانه  De.FI در سال ۲۰۲۳ هکرها طی ده‌ها حمله سایبری موفق شدند حدود ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را به سرقت ببرند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارشی که توسط منتشر شده از  De.FI نشان می‌دهد ها در سال جاری ده‌ها حمله سایبری موفق داشته‌اند که طی آن حدود ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده شده است. با وجود اینکه میزان ارز دیجیتال به سرقت رفته بسیار بالا است اما طبق اطلاعات گذشته برای نخستین بار از سال ۲۰۲۰ تاکنون میزان سرقت ارز دیجیتال روند نزولی پیدا کرده است.

گزارش وب سایت De.FI که مربوط به پایگاه داده REKT است هرساله بزرگترین هک‌های انجام شده مربوط به کریپتو را منتشر می‌کند. این میزان ارز دیجیتال به سرقت رفته شده طی حمله‌های هکری مختلف انجام شد نهایت نشان دهنده آسیب پذیری‌های شبکه کریپتو و چالش‌های پیش روی سرمایه‌گذاران این شبکه است. به دلیل ایجاد یک بازار نزولی در نیمه اول امسال برخی سرمایه‌گذاران در این بازار ناامید شدند. در ماه دسامبر نیز شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs اطلاعاتی در مورد میزان سرقت رمز ارز منتشر کرد. طبق داده‌های این گزارش تا ماه دسامبر میزان ارز دیجیتال به سرقت رفته حدود ۱.۷ میلیارد دلار بوده است.

از بدترین سرقت‌های مربوط به رمز ارز در سال جاری می‌توان به هک اویلر فاینانس اشاره کرد که در آن حدود ۲۰۰ میلیون دلار کریپتو توسط هکرها به سرقت رفت. همچنین حمله دیگر مربوط به هک Chainalysis بوده است که طی آن حدود ۱۲۶ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شد.

منبع خبر در سال ۲۰۲۳ حدود ۲ میلیارد دلار رمز ارز توسط هکرها به سرقت رفت پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

طبق گزارش منتشر شده توسط رسانه  De.FI در سال ۲۰۲۳ هکرها طی ده‌ها حمله سایبری موفق شدند حدود ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را به سرقت ببرند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارشی که توسط منتشر شده از  De.FI نشان می‌دهد ها در سال جاری ده‌ها حمله سایبری موفق داشته‌اند که طی
منبع خبر در سال ۲۰۲۳ حدود ۲ میلیارد دلار رمز ارز توسط هکرها به سرقت رفت پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *