مهندسین گوگل از یک کلاه با دکمه‌های کیبورد و قابلیت تایپ رونمایی کردند

مهندسین گوگل در شعبه ژاپن یک کلاه شبیه به کیبورد ساخته‌اند که می‌تواند از طریق Gboard به تایپ بپردازد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسان گوگل در ژاپن نوعی کلاه با دکمه‌های کیبورد ساخته‌اند که می‌تواند جهت سر را با کمک ۶ حسگر موجود در آن تشخیص دهد. این کلاه با نام Keycap حرکت سر را تشخیص داده و با کمک بلوتوث به کیبورد گوگل متصل شده و حروف را تایپ می‌کند.

البته گوگل قصد ندارد کیبورد یاد شده را تولید کند. این کلاه یکی از ایده‌های سرگرمی این شرکت در دفتر ژاپن برای ساخت کیبورد محسوب می‌شود. این مرکز سال گذشته یک کیبورد تک ردیفه با طول یک و نیم متر را تولید کرده بود. به گفته گوگل هدف از ساخت این کیبوردهای خلاقانه تبلیغ اپلیکیشن Gboard ژاپنی بوده است.

البته این پروژه هنوز نتوانسته از گوگل تاییدی رسمی دریافت کند. بخش ژاپنی گوگل نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و روش ساخت این کلاه را به صورت متن باز در گیت هاب قرار دادند. حسگر زاویه سنج شش محوره‌ درون این کلاه می‌تواند موقعیت کلاه را تشخیص داده و بدین ترتیب صاحب کلاه با چرخاندن سر به سمت چپ و راست حروف خاص را تایپ خواهد کرد.

با فشار دادن بالای کلاه کاراکتر نمایان شده ثبت خواهد شد. همچنین از طریق بلوتوث می‌توان این کیبورد را به گوشی یا لپ تاپ متصل کرده و باتری ۳.۷ ولتی آن را شارژ کرد.

منبع خبر مهندسین گوگل از یک کلاه با دکمه‌های کیبورد و قابلیت تایپ رونمایی کردند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

مهندسین گوگل در شعبه ژاپن یک کلاه شبیه به کیبورد ساخته‌اند که می‌تواند از طریق Gboard به تایپ بپردازد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسان گوگل در ژاپن نوعی کلاه با دکمه‌های کیبورد ساخته‌اند که می‌تواند جهت سر را با کمک ۶ حسگر موجود در آن تشخیص دهد. این کلاه با نام
منبع خبر مهندسین گوگل از یک کلاه با دکمه‌های کیبورد و قابلیت تایپ رونمایی کردند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اپل

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *