محققان برای ساخت ربات‌های جدید از مورچه‌ها الهام گرفتند

مغز مورچه‌ها می‌تواند در ساخت ربات‌هایی برای پیدا کردن مسیر در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مورچه ها به راحتی می‌توانند در محل‌هایی مانند زمین‌های کشاورزی پر از گیاه و به صورت متراکم مسیر خود را پیدا کنند. این موضوع می‌تواند الهام بخش ساخت ربات‌هایی باشد که به راحتی مسیر خود را در این گونه زمین‌ها پیدا کرده و حرکت آنها نیز بهبود یابد.

دانشمندان با این هدف یک شبکه عصبی مصنوعی ساخته‌اند که می‌تواند با شبیه سازی ساختار مغز مورچه‌ها مسیرها را در محیط‌های طبیعی پیچیده به ربات‌ها نشان دهد. در واقع این مسیرها در مزارع بسیار متراکم و شلوغ توسط ربات‌ها به خاطر سپرده شده و می‌توانند به راحتی به حرکت خود در این گونه مناطق ادامه دهند.

مورچه‌ها سیستم‌های حسی و عصبی نسبتاً ساده‌ای دارند. اما مهارت‌های ناوبری آنها بسیار مجهز است. از این رو می‌توانند محیط‌های تکراری را یاد گرفته و سپس دنبال کنند. این محققان مدل عصبی ساخته شده با الهام از مغز مورچه‌ها را در مسیرهای مختلف مانند جنگل‌ها و زمین‌های کشاورزی آزمایش کرده و متوجه شدند به راحتی این مدل قادر است در لحظه تصاویر دوربین را ارزیابی کرده و تشخیص مسیر را با ناوبری بصری به ربات نشان دهد.

منبع خبر محققان برای ساخت ربات‌های جدید از مورچه‌ها الهام گرفتند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

مغز مورچه‌ها می‌تواند در ساخت ربات‌هایی برای پیدا کردن مسیر در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مورچه ها به راحتی می‌توانند در محل‌هایی مانند زمین‌های کشاورزی پر از گیاه و به صورت متراکم مسیر خود را پیدا کنند. این موضوع می‌تواند الهام بخش ساخت ربات‌هایی باشد
منبع خبر محققان برای ساخت ربات‌های جدید از مورچه‌ها الهام گرفتند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *