دوربین آیفون ۱۴ به قابلیت ثبت تصاویر به صورت کم حجم مجهز می‌شود

اپل قصد دارد قابلیت HEIF Max را به iOS 17 اضافه کند. بدین ترتیب آیفون های ۱۴ نیز به این قابلیت مجهز خواهند شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل در مراسم رونمایی از آیفون ۱۵ به دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی در این گوشی ها اشاره کرد. این حسگر در گوشی های آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس نیز استفاده شده بود.

اپل قصد دارد با اضافه کردن قابلیت HEIF Max به iOS 17 و اپلیکیشن دوربین امکان استفاده از آن در گوشیهای آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس را ممکن کند‌. با این قابلیت می توان عکس های ۴۸ مگاپیکسلی کم حجم تهیه کرد. طبق گزارش منتشر شده توسط 9to5Mac، کاربران آیفون ۱۴ تاکنون پیش از انتشار iOS17 تنها امکان ثبت تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی و ۴۸ مگاپیکسلی ProRaw را داشته اند. اکنون با iOS17 گوشی های آیفون ۱۵ و ۱۴ پرومکس به قابلیت HEIF Max نیز دسترسی خواهند داشت. ثبت تصاویر ۴۸ مگاپیکسلی به صورت ProRaw دارای حجم ۷۵ مگابایت است. این در حالی است که ویژگی HEIF Max امکان ثبت تصاویر با حجم کم را ممکن می کند.

بنابراین با قابلیت جدید ثبت تصویر به صورت فشرده و ذخیره سازی آن امکان‌پذیر خواهد شد. با این ویژگی حجم عکس ها به ۵ مگابایت می‌رسد. همچنین حزئیات آنها نسبت به عکس های ۱۲ مگاپیکسلی بیشتر است و فضای کمتری نیز اشغال می کنند.

منبع خبر دوربین آیفون ۱۴ به قابلیت ثبت تصاویر به صورت کم حجم مجهز می‌شود پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

اپل قصد دارد قابلیت HEIF Max را به iOS 17 اضافه کند. بدین ترتیب آیفون های ۱۴ نیز به این قابلیت مجهز خواهند شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل در مراسم رونمایی از آیفون ۱۵ به دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی در این گوشی ها اشاره کرد. این حسگر در گوشی های
منبع خبر دوربین آیفون ۱۴ به قابلیت ثبت تصاویر به صورت کم حجم مجهز می‌شود پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *