چطور از آربیتراژ بیت کوین در بازار ارز دیجیتال کسب درآمد کنیم؟

آربیتراژ ارزهای رمزنگاری شده، یک روش استفاده از نوسانات نرخ ارزهاست. ارزهای دیجیتال مدتی است که قابلیت معامله دارند؛ اما ارزش آن‌ها در صرافی‌های مختلف متفاوت است. به دلایل مختلف، برخی از ارزهای رمزنگاری‌شده در صرافی‌ها ارزشمندتر هستند. آربیتراژ در ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که با خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر، در یک صرافی و فروش آن در صرافی دیگر، از اختلاف قیمت بهره ببرند.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات بازار، مخاطره‌آمیز بوده و پیش‌بینی زمان افزایش یا کاهش قیمت‌ها غیرممکن است. درک الگوهای نمودار قیمت می‌تواند به شما کمک کند تا به یک معامله‌گر خبره در ارزهای دیجیتال تبدیل شوید. به علاوه، آربیتراژ بیت کوین به عنوان یک استراتژی تجاری از ناکارآمدی بازار برای کسب درآمد استفاده می‌کند؛ اما برای حاصل کردن سود، این معاملات باید بلافاصله انجام شوند؛ در غیر این صورت، ممکن است شما ضرر کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید و بتوانید درآمد بالایی کسب کنید.

آربیتراژ ارزهای دیجیتال چیست؟

از زمان بروز بازارهای سهام، اوراق قرضه و ارزهای خارجی، آربیتراژ به عنوان یک مفهوم شناخته‌شده به کار رفته است. در این رویکرد، با خرید و فروش ارز دیجیتال (برای مثال یک بیت کوین) در دو بازار مختلف با هدف بهره‌برداری از اختلافات قیمت، تلاش می‌شود تا سود به دست آید. به عنوان نمونه، ابتدا باید تحلیل بیت کوین و سپس خرید بیت کوین را انجام دهید. در صورتی که قیمت بیت‌کوین (BTC) در بازار Quidax نسبت به Prestmit بالاتر باشد، امکان دارد که با خرید بیت‌کوین در Prestmit و فروش آن در Quidax، سود کسب شود.

اختلاف قیمت ممکن است ناشی از افزایش ناگهانی حجم معاملات یا ناکارآمدی مبادلات باشد. عموما تعیین قیمت‌ها توسط پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ بر صرافی‌های کوچک تأثیر می‌گذارد، اگرچه این تأثیر بلافاصله رخ نمی‌دهد. در این شرایط، آربیتراژ بهترین عملکرد را نشان می‌دهد. صرافی‌های کریپتو کوچک‌تر برای ارائه خدمات مشابه باید با صرافی‌های بزرگ‌تر رقابت کنند. با این حال، به دلیل تقاضا و عرضه پایدارتر، مبادلات کوچک‌تر ممکن است مزیت داشته باشند.

تکنیک‌های مختلف برای کسب درآمد از آربیتراژ بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

برای اینکه بتوانید از آربیتراژ بیت کوین کسب درآمد کنید، علاوه بر توجه به نمودار بیت کوین و قیمت ارز دیجیتال، باید به تکنیک‌های آن نیز توجه داشته باشید. تکنیک‌های مختلفی برای کسب درآمد از آربیتراژ بیت کوین وجود دارد. در ادامه با هر یک از این تکنیک‌ها آشنا می‌شوید.

تجارت آربیتراژ عادی

این تکنیک مشهور معامله‌گری به نام آربیتراژ عادی است که به صورت منظم توسط معامله‌گران استفاده می‌شود و شامل خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال با قیمت کم و سپس فروش آن به یک صرافی دیگر با قیمت بالاتر می‌شود.

تجارت آربیتراژ غیرمتمرکز

بازارسازان خودکار (AMM) و صرافی‌های توزیع‌شده، فرصت‌های آربیتراژ غیرمتمرکز را در معاملات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. برای ارزیابی ارزش جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال، از قراردادهای هوشمندی استفاده می‌شود که به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کنند.

تجارت آربیتراز مثلثی

در این روش معاملاتی آربیتراژ، سه ارز دیجیتال مختلف در یک صرافی به فروش و خرید می‌پردازند. به عنوان مثال، یک تاجر می‌تواند به طور همزمان خرید بیت کوین، USDT و ETH را انجام دهد و به طور همزمان بفروشد و سود بیشتری به دست آورد.

تجارت آربیتراژ آماری

روش‌های محاسباتی، آماری و اقتصادسنجی اغلب با هدف دستیابی به نتایج آربیتراژ معاملاتی استفاده می‌شوند. در این نوع تراکنش‌ها، منابع اساسی شامل ربات‌های معاملاتی و مدل‌های ریاضی هستند.

مزایا و معایب آربیتراژ بیت کوین

با خرید بیت کوین می‌توانید آربیتراژ انجام دهید. آربیتراژ بیت کوین مزایا و معایب متعددی دارد. مزایای آن عبارت‌اند از:

نوسانات

فرصت‌های بزرگ

سود سریع و در لحظه

بازار و تجارت کریپتو در حال ظهور

معایب آن عبارت‌اند از:

هزینه بالا

معاملات آهسته و انتظار

محدودیت‌های برداشت

رقابت زیاد

محدودیت‌های kyc

چگونه از آربیتراژ بیت کوین کسب درآمد کنیم؟

با اینکه تکنیک‌های کسب درآمد با خرید بیت کوین و آربیتراژ آن را در فوق مطالعه کردید، باید بدانید دقیقا چگونه می‌توان از این تجارت کسب درآمد کرد. در ادامه، این موضوع را با دو مثال توضیح خواهیم داد:

1- فرض کنید در دو صرافی معروف ارزهای دیجیتال، قیمت 1 بیت‌کوین در زمان نگارش، با تفاوت 3 دلاری مواجه است. این اختلافات می‌تواند منجر به سود 0.2٪ تا 2.5٪ (معادل 10 تا 50 دلار) در هر روز شود. با تمرکز بر ده اسپرد روزانه، امکان کسب تا 1000 دلار در هفته وجود دارد.

برای اجرای موفقیت‌آمیز این روش آربیتراژ، ابزارها و دانش لازم است. بدون این، بهره‌برداری از این فرصت‌ها تقریبا غیرممکن خواهد بود. در زمانی که اسپرد بازار گسترده باشد، پتانسیل سود به میزان بیشتری افزایش می‌یابد.

اگر به عنوان یک معامله‌گر روزانه، در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید، امکان دارد به وسیله آربیتراژ همواره سود کسب کنید. برای بهره‌برداری از آربیتراژ، لازم است تا پیگیر و سریع باشید تا از فرصت‌های سودآور به نحو احسنت استفاده کنید.

2- فرض کنید شخص معامله‌گر، ارز دیجیتال را از یک صرافی خریداری کرده و در صرافی دیگر به فروش می‌رساند. این روش کاربردی‌ترین نوع آربیتراژ بوده که افراد در آن شرکت می‌کنند.

فرآیند خرید ارز دیجیتال از یک صرافی و فروش آن در صرافی دیگر، منجر به افزایش قیمت آن می‌شود. به عبارت دیگر، با این عملیات می‌توان قیمت ارز دیجیتال را افزایش داد؛ اما آربیتراژ اثر معکوسی دارد، به این صورت که باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال می‌شود. بدین ترتیب، تلاش برای کسب سود از طریق آربیتراژ برای معامله‌گر بعدی چالش‌برانگیزتر خواهد بود.

با والکس کسب درآمد کنید!

در آغازین روزهای ارائه‌ ارزهای دیجیتال، معاملات به شکل دستی انجام می‌شد. با پیشرفت فناوری، تجارت کامپیوتری همه جوانب تبادلات را به خود اختصاص داد. در جهان امروز، تغییرات قیمت‌ها به طور پیوسته در طول 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته پیگیری می‌شود و معاملات تقریبا به‌صورت فوری انجام می‌شوند و این، همان چیزی است که برای کسب درآمد از آربیتراژ باید بدانید؛ یعنی به محض پایین آمدن قیمت بیت کوین آن را بخرید و در زمان مناسب آن را بفروشید.

با این حال ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم صرفا این تجارت را انجام دهید؛ زیرا هر کاری که در دنیای ارز دیجیتال انجام می‌دهید، باید با آگاهی و مشورت با یک فرد متخصص انجام شود. شما عزیزان می‌توانید در صرافی ارز دیجیتال والکس، به صورت روزانه و در هر زمان و مکانی از قیمت ارزهای دیجیتال آگاه شوید و خرید بیت کوین و سایر ارزها را انجام دهید. علاوه بر این، در بخش وبلاگ والکس، آموزش‌های به‌روز و گوناگونی در اختیار شما قرار دارد که با کمی تحقیق می‌‌توانید درآمد قابل‌توجهی کسب کنید.

منبع خبر چطور از آربیتراژ بیت کوین در بازار ارز دیجیتال کسب درآمد کنیم؟ پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

آربیتراژ ارزهای رمزنگاری شده، یک روش استفاده از نوسانات نرخ ارزهاست. ارزهای دیجیتال مدتی است که قابلیت معامله دارند؛ اما ارزش آن‌ها در صرافی‌های مختلف متفاوت است. به دلایل مختلف، برخی از ارزهای رمزنگاری‌شده در صرافی‌ها ارزشمندتر هستند. آربیتراژ در ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که با خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر،
منبع خبر چطور از آربیتراژ بیت کوین در بازار ارز دیجیتال کسب درآمد کنیم؟ پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *