تراشه های هواوی با نام KIRIN دوباره احیا می‌شوند

هوای قصد دارد از روش طراحی تراشه های انباشته استفاده کرده و تراشه های Kirin را مجددا احیا کند. این بار نسل حدید سیستم روی چیپ Kirin ساخته خواهند شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحریم های سنگین ایالات متحده باعث تعطیلی بخش تراشه سازی هواوی شد. این بخش از سال ۲۰۲۰ و پس از تولید پردازنده Kirin 9000 تعطیل و دیگر نسخه ای از سیستم روی چیپ SoC معرفی نشده است.

اکنون برخی شایعات نشان می دهند این شرکت چینی در حال احیای پردازنده های کایرین بوده و قصد دارد تراشه های انباشته این نوع پردازنده را تولید کند. این نوع پردازنده ها می توانند عملکرد بهتری نسبت به تراشه های کنونی از خود نشان دهند.

تراشه های انباشته نوعی تراشه هستند که در آنها اجزای مختلف در لایه های متفاوت قرار گرفته و با این روش هواوی می تواند سیستم روی چیپ کوچک تر و کارآمدتر تولید کند. یک افشاگر به نام Fixed Focous Digital تصویر ی از دو پیکربندی جدید تراشه های هواوی منتشر کرده است. با وجود عدم تایید اخبار منتشر شده توسط هواوی افشاگر دیگری نیز به نام Tech Reve در ایکس اعلام کرد سیستم روی چیپ هواوی دارای فناوری پیشرفته ۷ نانومتری SMIC خواهد بود.

از طرفی برخی دیگر از منابع نیز اعلام کردند این شرکت برای ساخت تراشه های انباشته از قرار دادن دو تراشه ۱۴ نانومتری روی یکدیگر بهره برده است. بدین ترتیب عملکرد و مصرف انرژی همانند تراشه های ۷ نانومتری خواهد بود.

منبع خبر تراشه های هواوی با نام KIRIN دوباره احیا می‌شوند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

هوای قصد دارد از روش طراحی تراشه های انباشته استفاده کرده و تراشه های Kirin را مجددا احیا کند. این بار نسل حدید سیستم روی چیپ Kirin ساخته خواهند شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحریم های سنگین ایالات متحده باعث تعطیلی بخش تراشه سازی هواوی شد. این بخش از سال ۲۰۲۰
منبع خبر تراشه های هواوی با نام KIRIN دوباره احیا می‌شوند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *