تعداد عکس‌های تولید شده در ۱۵ ماه توسط هوش مصنوعی با ۱۵۰ سال عکاسی برابری می‌کند

به تازگی مطالعه‌ای در مورد تعداد تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی انجام گرفت که نشان می‌دهد این فناوری توانسته در طول ۱۵ ماه با استفاده از پلتفرم‌هایی چون DALL-E ،Midjourney ،Stable Diffusion و Adobe Firefly عکس‌هایی به تعداد ۱۵۰ سال عکاسی تولید کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در این مطالعه مشخص شد هوش مصنوعی در مدتی کوتاه حدود ۱۵ میلیارد تصویر خلق کرده است. در حالی که صنعت عکاسی از سال ۱۸۲۶ تا سال ۱۹۷۵ و در طول ۱۵۰ سال موفق به ثبت این تعداد عکس شد. برای انجام مطالعه اخیر از داده‌های چندین شرکت استفاده شده است. به عنوان مثال شرکت OpenAI چندی پیش اعلام کرده بود پلتفرم DALL-E توسط کاربران روزانه حدود ۲ میلیون تصویر تولید می‌کند. این ترتیب می‌توان محاسبه کرد که در طول ۱۵ ماه معادل ۹۱۶ میلیون تصویر توسط این برنامه ایجاد شده است.

برنامه دیگر هوش مصنوعی به نام Stable Diffusion است که از دشوارترین تولید کنندگان تصویر با کمک این فناوری در بررسی‌ها محسوب می‌شود. زیرا منبع باز بوده و علاوه بر کاربران ممکن است پلتفرم‌ها و برنامه‌های دیگر نیز از توانایی آن استفاده کرده باشند. بنابراین دریافت آمار دقیق از کاربرد آن امکان‌پذیر نیست.

احتمالا Stable Diffusion تنها پلتفرمی محسوب می‌شود که توانسته به تنهایی ۸۰ درصد از کل تصاویر ایجاد شده را درست کند. زیرا علاوه بر تعداد ۶۹۰ میلیون تصویری که به تنهایی تولید کرده است شرکت‌های متعدد فناوری دیگری نیز از آن بهره برده‌اند.

منبع خبر تعداد عکس‌های تولید شده در ۱۵ ماه توسط هوش مصنوعی با ۱۵۰ سال عکاسی برابری می‌کند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

به تازگی مطالعه‌ای در مورد تعداد تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی انجام گرفت که نشان می‌دهد این فناوری توانسته در طول ۱۵ ماه با استفاده از پلتفرم‌هایی چون DALL-E ،Midjourney ،Stable Diffusion و Adobe Firefly عکس‌هایی به تعداد ۱۵۰ سال عکاسی تولید کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در این مطالعه مشخص
منبع خبر تعداد عکس‌های تولید شده در ۱۵ ماه توسط هوش مصنوعی با ۱۵۰ سال عکاسی برابری می‌کند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *