دهکده مجازی محققان استفورد و گوگل شامل ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی است

محققان دانشگاه استنفورد به همراه گوگل و با هدف تحقیق درباره انجام رفتارهای انسانی توسط هوش مصنوعی یک دهکده مجازی راه‌اندازی کرده‌اند. ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی نیز در این دهکده حضور دارند و قرار است از طریق حافظه و تفکر برخی از کارهای انسان گونه مانند برنامه‌ریزی برای مهمانی یا صحبت در مورد موضوعات مختلف از جمله انتخابات را انجام دهند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان در مقاله‌ای به طور جداگانه در مورد این پروژه توضیحاتی را ارائه کرده‌اند. طبق این توضیحات شخصیت‌های هوش مصنوعی با نام‌های مختلف قرار است به طور مستقل کارهای روزانه خود را برنامه‌ریزی کرده و نظرات خود را نیز در مورد آنها بیان کنند. به گفته این محققان هدف از انجام این پروژه نیز مطالعه روی هوش مصنوعی و ایجاد نوعی از آن که بتواند رفتارهای باورپذیر و شبیه به انسان داشته باشد بوده است.

چت بات هایی از این دست که با کمک فناوری‌های هوش مصنوعی مولد و پردازش زبان طبیعی انجام می‌شوند میتوانند در آینده مکالماتی همانند انسان‌ها و یا شبیه به تعاملات آنها داشته باشند.

در چند ماه گذشته فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. بسیاری از محققان نیز در این مدت کوشیده‌اند تا رفتارهای انسان گونه را همراه با هوش مصنوعی ارائه کنند. بسیاری از آنها نیز در این راه موفق بوده‌اند.

منبع خبر دهکده مجازی محققان استفورد و گوگل شامل ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی است پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

تکنا

محققان دانشگاه استنفورد به همراه گوگل و با هدف تحقیق درباره انجام رفتارهای انسانی توسط هوش مصنوعی یک دهکده مجازی راه‌اندازی کرده‌اند. ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی نیز در این دهکده حضور دارند و قرار است از طریق حافظه و تفکر برخی از کارهای انسان گونه مانند برنامه‌ریزی برای مهمانی یا صحبت در مورد موضوعات مختلف
منبع خبر دهکده مجازی محققان استفورد و گوگل شامل ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی است پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *