۵ علت اصلی کاهش عمر مفید باتری آیفون


Post-Thumbnail

 این روزها حدس و گمان‌ها در مورد عمر مفید باتری تلفن‌های هوشمند آیفون یکی از داغ‌ترین بحث‌های حوزه فناوری به حساب میاید.

حدود سه ماه پیش اپل به طور رسمی ادعا کرد که سرعت پردازش و بازدهی آیفون‌ها را به دلیل مشکلات مربوط به باتری کاهش می‌دهد که همین مسئله باعث به وجود آمدن نارضایتی‌های بسیاری در میان کاربران شد. در این میان، اپل قیمت خدمات تعویض باتری‌های آیفون را کاهش داد تا رضایت بیشتری از کاربران را جلب کند.

همین مسئله باعث شده تا عمر مفید باتری آیفون‌ها یکی از مهم‌ترین مباحث استفاده از این تلفن‌هایهوشمند باشند. کاربران همواره به دنبال روش‌هایی هوشمندانه برای افزایش عمر مفید باتری آیفون هستند تا از کاهش سرعت بازدهی دستگاه خود جلوگیری کنند.

در ادامه این مطلب ۵ علت اصلی کاهش عمر مفید باتری آیفون را معرفی می‌کنیم تا با مقابله با آن‌ها بتوانید عمر مفید و بازدهی دستگاه خود را در سطحی متعادل نگه دارید.

  • ۱٫سرما

بدون شک یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث کاهش عمر مفید باتری دستگاه‌های می‌شود، کار کردن با آن‌ها در محیط‌های سرد است. باتری‌های لیتیوم یونی در محیط‌های سرد به راحتی دشارژ می‌شوند و همین مسئله باعث می‌شود تا سیکل شارژ آن‌ها افزایش بیابد. توصیه می‌کنیم تا به هیچ وجه آیفون خود را در مدت زمان طولانی در شرایط زیر ۵ درجه سانتی‌گراد قرار ندهید.

  • ۲٫نور پس زمینه

نور پس زمینه به طور مداوم انرژی دستگاه را مصرف می‌کند. این مسئله در نهایت باعث می‌شود تا دستگاه سیکل شارژ بیشتری را تجربه کند و در نهایت عمر مفید باتری زودتر تمام شود. به همین دلیل توصیه می‌شود تا آیفون را در حالت Auto-Brightness قرار دهید.

علاوه بر این، اگر در مدت طولانی آیفون خود را در محیط‌های تاریک استفاده می‌کنید، حتماً نور پس زمینه دستگاه خود را در پایین‌ترین حالت ممکن قرار دهید.

  • ۳٫پوشش ضعیف شبکه همراه

در مکان‌هایی که آنتن دهی ضعیف باشد، تلفن هوشمند شما همواره به دنبال نزدیک‌ترین آنتن برای اتصال می‌گردد. این مسئله در نهایت باعث کاهش عمر مفید باتری آیفون می‌شود. توصیه می‌شود تا در مکان‌هایی که پوشش آنتن دهی موبایل ضعیف است، آیفون را روی حالت پرواز بگذارید.

  • ۴٫اپلیکیشن‌های مزاحم

برخی از اپلیکیشن‌ها به خودی خود درد سرهای زیادی را برای باتری به وجود میاورند. این اپلیکیشن‌ها در بک گراند باقی می‌مانند و همواره از انرژی تلفن هوشمند شما استفاده می‌کنند.

توصیه می‌شود تا به Settings > Battery آیفون خود مراجعه کنید و اپلیکیشن‌هایی که با استفاده بهینه از باتری سازگاری کامل ندارند را حذف کنید. علاوه بر این، می‌توانید Settings > General > Background App Refresh مراجعه کنید و پردازش اپلیکیشن‌ها در بک گراند را ببندید.

  • ۵٫اعلان‌های متعدد

هر اعلان یا همان نوتیفیکیشنی که دستگاه شما نشان می‌دهد، به منزله کارکرد یک اپلیکیشن در بک گراند، ویبره خوردن چند ثانیه‌ای دستگاه و همچنین پخش رینگتون مخصوص خود است.

توصیه می‌شود تا اپلیکیشن‌هایی که اعلان‌های کم اهمیت‌تری دارند را با مراجعه به بخش Settings > Notifications محدود کنید تا عمر باتری آیفون افزایش یابد.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*