کمیته برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ، ورزشکاران ایرانی را از دریافت هدیه سامسونگ محروم کرد

براساس اطلاعات ارائه شده توسط کمیته‌ی برگزاری مسابقات المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره‌ی جنوبی، ورزشکاران ایرانی به همراه ورزشکارانی از کره‌ی شمالی نمی‌توانند هدیه‌ی سامسونگ، اسپانسر این مسابقات را دریافت کنند. دلیل این ممنوعیت، تحریم‌های سازمان ملل متحد اعلام شده است. کمیته‌ی برگزاری مسابقات به دلیل جلوگیری از نقض قوانین بین‌المللی چنین تصمیمی گرفته است.

سامسونگ الکترونیکس به عنوان اسپانسر و حامی مسابقات المپیک ۲۰۱۸، بیش از ۴٬۰۰۰ گوشی گلکسی نوت ۸ را به عنوان هدیه در اختیار کمیته برگزاری قرار داده تا به تمام ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها اهدا کنند. 

گلکسی نوت ۸ نسخه المپیک زمستانی پیونگ چانگ

سخنگوی کمیته‌ی برگزاری در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ورزشکاران کره‌ی شمالی و ایران هدیه‌ی سامسونگ را به دلیل تحریم‌های سازمان ملل دریافت نخواهند کرد. 

هرچند المپیک به عنوان میدانی برای دوستی بیشتر ملت‌ها معرفی می‌شود، اما اتخاذ چنین تصمیمی از سوی کمیته‌ی برگزاری، سوالات بسیاری را در مورد ماهیت آن ایجاد می‌کند. اعمال چنین تصمیمی در حالی سوال برانگیز است که طی سال‌های اخیر وجود کوچک‌ترین نشانه‌ای دال بر حمایت از نام خلیج فارس در ورزشگاه‌های ایرانی که میزبان مسابقات مختلف بین‌المللی بوده‌‌اند، تنبیه‌های سنگینی را از سوی کمیته‌ی برگزاری مسابقات در پی داشته است، حال آنکه کمیته‌ی برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۸ چنین تصمیم سیاسی را در غیرسیاسی‌ترین رویداد ورزشی اتخاذ می‌کند. 

انتشار این خبر واکنش بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته، بطوریکه بسیاری از کاربران ایرانی انگشت اتهام را به سمت سامسونگ نشانه رفته‌اند. ما در زومیت در حال پیگیری این موضوع هستیم و به محض دریافت آخرین اطلاعات از سوی سامسونگ آن را به اشتراک خواهیم گذاشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*