پزشک‌ها نگران قابلیت EKG در اپل واچ هستند

Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

خرید آیفون اپل

 بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از پزشک‌های متخصص در زمینه قلب و عروق نگران ارائه قابلیت ECG در اپل واچ سری 4 هستند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از نتایج نظرسنجی بین پزشک‌ها، بسیاری از این افراد از ارائه قابلیت EKG در اپل واچ سری 4 و گسترش این قابلیت در دستگاه‌های هوشمند آینده ناراضی هستند. این افراد اعلام کرده‌اند که پس از عرضه قابلیت یاد شده در اپل واچ سری 4 تعداد مراجعین برای تست نوار قلب و بررسی این موارد در مراکز پزشکی افزایش پیدا کرده است. بسیاری از این مراجعین صرفاً به خاطر نگرانی‌های بی‌مورد تمایل به گرفتن نوار قلب خود دارند که این مسئله باعث شده تا سر پزشک‌ها شلوغ‌تر شود. در نهایت این مسئله باعث می‌شود تا فرایند تشخیص افرادی که واقعاً با مشکلات قلبی و عروقی مواجه هستند دشوارتر شود و پزشک‌ها با جامعه بیشتری از مراجعین نگران در این زمینه مواجه شوند.

پزشک‌های این در حالی است که اپل در توسعه قابلیت EKGو ECG در اپل واچ سری 4 همواره تأکید بر این داشته که قابلیت یاد شده به کاربران و افراد مسن کمک می‌کند تا مشکلات قلبی و عروقی را قبل از پیشرفت غیرقابل درمان تشخیص داده و فرایند درمانی زودهنگام را شروع کنند. با این حال متخصصین دانشگاه آلاباما و بیرمنگام در آمریکا و انگلستان در حال بررسی نقاط ضعف و قدرت این قابلیت در اپل واچ‌های جدید هستند تا راه کاری مناسب را برای توسعه تکنولوژی‌های هوشمند در دستگاه‌های نوین پیدا کنند.

با این حال به نظر می‌رسد که دیدگاه شرکت اپل به عنوان یک متخصص در زمینه تکنولوژی‌های هوشمند با دیدگاه بسیاری از افراد در جامعه پزشکی مطابقت ندارد و ارائه قابلیت‌های سلامتی در اپل واچ و دیگر محصولات هوشمند دردسرهای بسیاری را برای پزشک‌ها ایجاد کرده است. 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*