نگاهی به ۲۲ مدل مختلف از ابرخودری پورشه ۹۱۱ (گالری تصاویر)

در حال حاضر ۲۲ مدل مختلف از پورشه ۹۱۱ (Porsche 911) در کشورهایی همچون آمریکا به فروش می‌رسد که در ادامه به معرفی مدل‌های مختلف این ابرخودرو خواهیم پرداخت.

در صعت خودروسازی، کمتر اتومبیلی را می‌توان پیدا کرد که همانند پورشه ۹۱۱ با یک زبان طراحی واحد و همیشگی تولید شده باشد.

طی سال‌های گذشته، خودروهایی که موتور آنها در قسمت عقبی اتومبیل قرار گرفته است، بزرگتر، سریع‌تر و پیشرفته‌تر از قبل شده‌اند. با این حال، تمرکز روی قابلیت‌های جاده‌ای و سواری پویا سبب شده تا چنین محصولاتی در سراسر جهان، علاقه‌مندان و طرفداران خود را داشته باشند.

هرچند، معمولا در رابطه با محصولات سری ۹۱۱ شرکت پورشه این شکایت شنیده می‌شود که ظاهر آنها شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. به علاوه، اگر شما از منتقدانی همچون جرمی کلارکسون (Jeremy Clarkson) در این مورد سوال کنید، او می‌گوید خودروهای ۹۱۱ از سال ۱۹۶۳ تا به امروز ظاهری یکسان دارند.

اگرچه این موضوع از برخی جنبه‌ها درست است، اما باز هم مدل های مختلف پورشه ۹۱۱ به واسطه تفاوت‌هایی زیادی که دارند، قابل شناسایی هستند.

همانند “Taco Bell” در صنعت فست فود، پورشه نیز تا به امروز در ترکیب عناصر مختلف و عرضه خودروهای ۹۱۱ با ویژگی‌های خاص موفق بوده است. به هر صورت احتمالا افرادی که با این اتومبیل رانندگی کرده‌اند، با ما هم‌عقیده خواهند بود.

معرفی مدل های مختلف پورشه ۹۱۱

پورشه 911

اگر بخواهیم یکی از خودروهای ۹۱۱ را به عنوان مدل پایه آن معرفی کنیم، احتمالا کاررا (Porsche 991.2 Carrera) بهترین گزینه باشد. این خودرو ۳٫۰ لیتری به موتور شش سیلندر تخت و توربین دوقلو با قدرت ۳۷۰ اسب بخار مجهز شده و یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های ۹۱۱ به حساب می‌آید.

پورشه 911

تصویر پیش رو نیز نسخه تبدیل‌شونده (کروکی) آن یعنی کابریولت را در کنار نسخه کاررا نشان می‌دهد.

پورشه 911

کاررا ۴ کوپه (Carrera 4 Coupe)، مدل دیگری از خودروی پورشه ۹۱۱ کاررا با سیستم چهار چرخ متحرک (AWD) است.

پورشه 911

در این عکس هم نسخه کابریولت آن را مشاهده می‌کنید.

پورشه 911

کاررا اس (Carrera S) به لطف توربوشارژرهای بزرگتر و سیستم اگزوز پیشرفته‌تر، به موتوری شش سیلندر و تخت با حجم ۳٫۰ لیتر و حداکثر قدرت ۴۲۰ اسب بخار تجهیز شده است.

پورشه 911

در عنوان مدل کروکی این خودرو نیز همانند دیگر محصولات پورشه، نام کابریولت دیده می‌شود. مشخصات کابریولت کاررا اس (Cabriolet Carrera S) با نسخه استاندارد آن یکسان است.

پورشه 911

همان‌طور که حدس می‌زنید، نام خودروی بعدی در این لیست، کاررا ۴ اس (Carrera 4S) با سیستم AWD است.

پورشه 911

مدل کروکی آن هم کاررا ۴ اس کابریولت (Carrera 4S Cabriolet) نام دارد.

پورشه 911

کاررا جی تی اس (Carrera GTS) مدل دیگری از پورشه ۹۱۱ است که می‌توان آن را با توربوشارژرهای بزرگتر و قدرت ۴۵۰ اسب بخار، یک سر و گردن بالاتر از کاررا اس در نظر گرفت.

پورشه 911

همانند مدل‌های دیگر، نسخه کروکی این خودرو با عنوان کابریولت نیز در دسترس علاقه‌مندان است.

پورشه 911

پورشه ۹۱۱ کاررا ۴ جی تی اس (Porsche 911 Carrera 4 GTS) با سیستم AWD، شباهت بسیاری با کاررا GTS دارد!

پورشه 911

نسخه کابریولت این خودرو نیز به اندازه مدل کوپه زیبا است.

پورشه 911

پورشه ۹۱۱ تارگا ۴ (Porsche 911 Targa 4)، نسخه دیگری از خودروی کاررا ۴ با یک سقف برقی فوق‌العاده است.

پورشه 911

تارگا ۴ اس (Targa 4S) نیز بر پایه کاررا ۴ اس طراحی شده و با سقف مخصوص «تارگا» عرضه می‌شود.

پورشه 911

تارگا ۴ جی تی اس (Targa 4 GTS)، یکی دیگر از مدل‌های خودروی پورشه ۹۱۱ کاررا ۴ جی تی اس است که طرفداران بسیاری دارد.

پورشه 911

اما جدیدترین نسل از سوپر اسپورت های توربو (Porsche 911 Turbo) به موتور تخت شش سیلندر و توربوشارژ دوقلو با حجم ۳٫۸ لیتر تجهیز شده که حداکثر نیروی ۵۴۰ اسب بخار را در اختیار آن قرار می‌دهد. به لطف توربوشارژرهای بزرگی که در این خودروی قدرتمند استفاده شده، بسیاری از ۹۱۱ توربو به عنوان یک وسیله نقلیه معیار برای دیگر سوپر اسپورت ها یاد می‌کنند.

پورشه 911

در حال حاضر مدل کروکی این خودرو با نام توربو کابریولت نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

پورشه 911

توربو اس (Turbo S)، مدل تقویت‌شده ۹۱۱ توربو با قدرت ۵۸۰ اسب بخار است که بدون شک یکی از چالاک‌ترین اتومبیل‌های موجود این کمپانی آلمانی محسوب می‌شود.

پورشه 911

همان‌طور که حدس می‌زنید، نسخه کابریولت این اتومبیل هم در دسترس کاربران قرار دارد.

پورشه 911

محبوبیت بسیار بالای خودروهای توربو اس باعث شده تا پورشه، نسخه‌ای اختصاصی از آنها را با نام “Turbo S Exclusive Series” و ۲۷ اسب بخار نیروی بیشتر نیز تولید کند.

پورشه 911

برای خلق ۹۱۱ جی تی ۲ آر اس (Porsche 911 GT2 RS)، مهندسان با قرار دادن توربورشارژرهایی بزرگ‌تر روی موتور «توربو اس»، قدرت ابرخودروی پیش رو را به ۷۰۰ اسب بخار رسانده‌اند. جی تی ۲ از سیستم فرمان‌پذیری چهار چرخ (۴WS) و انتقال قدرت به چرخ‌های عقب (RWD) بهره می‌برد.

پورشه 911

پورشه ۹۱۱ جی تی ۳ (Porsche 911 GT3) آخرین اتومبیل در مجموعه پیش رو است که به موتوری ۴٫۰ لیتری و ۵۰۰ اسب بخاری با سیستم تنفس طبیعی مجهز شده و می‌توان آن را تنها اتومبیل از نسل محصولات ۹۹۱٫۲ پورشه در نظر گرفت که در آن از توربوشارژر استفاده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*