مضرات تماشای زیاد تلویزیون برای کودکان

مضرات تماشای زیاد تلویزیون برای کودکان : حتما شما هم تا به حال کودکانی را دیده اید که عاشق تماشای تلویزیون هستند و اگر ساعت ها به تماشای تلویزیون بنشینند خسته نمی شوند.

والدین عزیز باید در چنین شرایطی به مضرات تماشای زیاد تلویزیون برای کودکان دقت های لازم را داشته باشند و تنها در زمان های خاص و ساعت های مشخص اجازه دهند تا کودکانشان تلویزیون تماشا کنند. در ادامه این پست به مضررات تماشای تلویزیون اشاره شده است.

تلویزیون نگاه کردن و مضرات آن

اول از هر چیزی باید بگوییم که نمی توان منکر این قضیه شد که تماشای تلویزیون برای کودکان فقط ضرر دارد و هیچ فایده ی نداشته بلکه منظور با کودکانی است که مداوم به تماشای تلویزیون می پردازند. اگر کودک شما از این دسته است توصیه می شود بدون اینکه وقت تلف کنید تلویزیون را خاموش نمایید تا بعدها با مشکلات متعددی که از آن ناشی می شود روبرو نباشید.

تماشای تلویزیون به صورت مداوم بر روی چشم ها تاثیراتی را میگذارد و سبب می شود که اختلال های در چشم کودکان به وجود بیاید و همچنین تاثیرات منفی بر روی روحیه و خلق و خوی و … کودکان می تواند داشته باشد.

تماشای زیادی از حد تلویزیون موجب می شود که کودک شما فعالیت های بدنی نداشته باشد و همواره بر روی صندلی و یکجا نشسته است و در نهایت چاقی را در آنها به وجود می آورد.

وقتی کودک صحنه های خشن ، ترسناک یا منفی را مشاهده می کند بر روی فعالیت های مغزی او نیز تاثیر گذاشته می شود.

ترویج مصرف گرایی یکی دیگر از مضرت های تماشایی تلویزیون می باشد.

کودکان با تماشای زیاد تلویزیون دچار کاهش فعالیت های اجتماعی می شوند.

نکته مهم

اگر می خواهید مشکلاتی برای کودکان شما به وجود نیاید می توانید تماشای تلویزیون را محدود نمایید و فقط به کودک تان اجازه دهید ساعت خاصی را به تماشای تلویزیون بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*