مزایا و معایب تیوولی

مزایا و معایب تیوولی : یکی از کمپانی های که در ایران طرفداران بسیاری داشته است ، کمپانی خودروسازی سانگ یانگ است که علت این محبوبیت نیز کیفیت و محصول های قدرتمند آن می باشد. تیوولی جز یکی از خودروهای بوده که مزایا و معایبی را به همراه داشته است .

در ادامه به مزایا و معایب تیوولی اشاره شده است. با ما همراه باشید.

مزیت ها خودرو تیوولی

۱)طراحی : یکی از مواردی که شاید بیشتر خریداران آن را در اولویت اول قرار بدهند طراحی است. طراحی که برای تیوولی در نظر گرفته شده بسیار دلنشین و جذاب است. چراغ های جلو و طراحی های منحصر به فرد آن جلوه خاصی به این خودرو داده اند. البته این زیبایی بیشتر در جلوی تیوولی دیده می شود ولی در پشت خودرو کمتر بوده است.

۲)ایمنی : تیوولی یک شاسی بلند با بدنه محکم است که با دارا بودن بسیاری از نکات ایمنی ، می تواند مورد تایید بسیاری از خریداران باشد. در تیوولی امکانات ایمنی مثل سیستم های ترمز ABS و EBD به شکل استاندارد نصب شده است.

مجموعه کیسه های هوای این خودرو ، شامل ۲ کیسه هوای جلو ، کیسه هوای پرده ی در طرفین و همچنین کیسه هوای جانبی برای سر نشین های عقب و جلو می باشد.

۳)کابین زیبا و راحت : تیوولی به دلیل اینکه طراحی اوگونومی خوبی دارد توانسته در بخش طراحی ارگونومیک ، جایزه ویژه را در مورد صندلی ها از موسسه ارگونومی کره جنوبی دریافت کند. می توان در خصوص طراحی داخلی اینگونه گفت که بسیار قدرت مند انجام شده است. افزون بر این همه اجزا مثل فضای اتاق ، داشبورد و … به خوبی در جای خود قرار گرفته اند و متناسب می باشند.

۴)امکانات و تجهیزات مناسب: در این خودرو امکانات و تجهیزات زیادی وجود داشته است که شما می توانید همه را به صورت یکجا در اختیار داشته باشید و می توان به مواردی مثل :  صقحه نمایشگر بزرگ ، سانروف ، سیستم صوتی از روی فرمان ، گرمکن صندلی و فرمان، چراغ‌های روز و … اشاره کرد. اما فراموش نکنید که سیستم ورود و استارت بدون کلید به عنوان یکی از بهترین امکانات تیوولی است.

۵)گیربکس با کارکرد خوب: اگر بخواهیم عادلانه نظر بدهیم می توان در مورد گیربکس تیوولی اینگونه گفت که عملکرد آن بسیار خوب و هماهنگ است و هیچ نمونه ضعیفی در آن مشاهده نمی شود. گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک  این خودرو از شرکت ژاپنی AISIN  می باشد.

نقاط ضعف تیوولی

نقاط ضعف تیوولی

۱)کیفیت سواری پایین : همه ی ما می دانیم که تیوولی از جمله خودروهای بوده که مزیت های زیادی دارد ولی باید این موضوع را بدانیم که از کیفیت سواری پایینی برخوردار است. اگر برای مدت زمانی پشت فرمان این خودرو رانندگی کنید قطعا به دلیل خشکی و کیفیت پایین خسته خواهید شد. به دلیل اینکه سیستم تعلیق خودرو دارای کیفیت خوبی نیست ما هم با کیفیت سواری پایین روبرو شده ایم.

۲)موتور ضعیف : یکی دیگر از علت های ضعف تیوولی پیشرانه ی ضعیف آن است که در ابتدا تصور بر این بود که شتاب این خودرو و قدرت آن زیاد باشد اما مطابق این نظرها پیش نرفت.موتور تیوولی بر اساس بررسی های انجام شده ، دارای عملکرد مناسبی نیست.

۳)جنس موادی که در کابین بکار رفته مناسب نیست:  این خودرو جز خودروهای سطح بالا در کشور است ولی متاسفانه موادی که در کابین استفاده شده اند دارای کیفیت خوبی نمی باشند.قسمت های پلاستیکی سخت ، حس خوبی به ما نمیدهند.

۴)فضای صندوق عقب : اگر به همراه خانواده قصد داشته باشید به سفر بروید باید بدانید که فضای صندوق عقب چندان بزرگ نیست و شاید این موضوع برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. البته افراد بسیاری این موضوع اصلا برایشان مهم نیست ولی در هر حال به عنوان یکی از نقاط ضعف تیوولی مطرح می شود.

۵)شاسی بلند کوچک : بسیاری از افراد زمانی که برای اولین بار تیوولی را مشاهده می کنند اینگونه می گویند که این خودرو شاسی بلند نیست ولی فراموش نکنید که شاید در نشستن این ماشین اصلا حس شاسی بلند به شما دست ندهد.

تیوولی

مقالات مرتبط :

مزایا و معایب سوزوکی کیزاشی

مزایا و معایب جک s5 اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*