عمر مفید کارکرد محصولات اپل چقدر است؟


Post-Thumbnail

 یکی از سؤالاتی که همیشه در میان کاربران وجود دارد، این است که محصولات اپل تا چه میزان عمر مفید دارند و به طور مشخص تا چه زمانی می‌توانند به طور کامل پاسخگوی نیازهای کاربران باشد.

Horace Dediu، تحلیلگر Asymco به تازگی به این سؤال پاسخ داده است و در یک پروژه تحقیقاتی توانسته یک عدد مشخص برای میزان طول عمر مفید محصولات اپل به دست بیاورد. نتایج این تحقیق مشخصاً برای هر یک از محصولات اپل منتشر نشده است، با این حال اطلاعات به دست آمده از آن یک میزان از متوسط عمر مفید محصولات اپل را نشان می‌دهد که هر نسل از محصولات این کمپانی که در یک دوره زمان مشخص معرفی شده‌اند، تا چند سالِ بعد می‌توانند برای کارکرد روزمره پاسخگو باشند.

نتایج این تحقیق نشان داده است که هر یک از محصولات اپل به طور متوسط دارای ۴ سال و سه ماه عمر مفید برای کارکرد هستند. برای مثال، دستگاه‌هایی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ رونمایی شده‌اند، دیگر بازدهی و پاسخگوی مناسب برای کارکرد امروزی را ندارند و از طرف دیگر، قدیمی‌ترین محصولاتی که تا به امروز می‌توانند کارکرد مناسبی برای کارهای روزمره داشته باشند، در سه ماهه پایانی همین سال عرضه شده‌اند.

این تحقیق بر اساس ادعای اخیر تیم کوک انجام شده است. مدیرعامل اجرایی شرکت اپل در آخرین گزارش مالی این شرکت اعلام کرده بود که ۱٫۳ میلیارد دستگاه فعالِ تولید شده توسط اپل در سراسر جهان وجود دارد. این تحقیقات روی تمامی محصولات اصلی اپل شامل کامپیوترهای مک، تلفن‌های هوشمند آیفون، تبلت‌های آیپد و ساعت‌های هوشمند اپل واچ و آیپاد تاچ انجام شده است که به طور متوسط عمر مفید این محصولات را نشان می‌دهد.

باید توجه داشت که مدت زمان ۴ سال و سه ماه یاد شده، در حقیقت متوسط عمر مقید کارکرد این محصولات است و ممکن است برای برخی از محصولات این مقدار بیشتر و یا کمتر باشد.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*