تمایل اپل، گوگل، آمازون و سایر کمپانی‌ها برای تصاحب قسمتی از توشیبا

گروهی از کمپانی‌های صاحب نام حوزه تکنولوژی همانند اپل، گوگل و آمازون به خرید کسب و کار تراشه حافظه توشیبا علاقه دارند. این بخش از کمپانی که هدف خرید است دومین عرضه کننده تراشه‌های حافظه برای گوشی‌های هوشمند پس از سامسونگ می‌باشد. این بخش ۲۵ درصد درآمد ۵۰٫۹ میلیارد دلاری توشیبا در طول سال مالی گذشته را به خود اختصاص داده است. تو‌شیبا طبق گزارشات ۹ میلیارد دلار در سال جاری از دست داده است که البته هیچ ارتباطی به بخش تراشه حافظه ندارد، اما فروش این بخش می‌تواند قسمتی از پول نقد مورد نیاز توشیبا را تامین کند.

بنا به گزارش رسیده دور اول مزایده به اتمام رسیده است. یکی از شرکت‌هایی که شایعه شده پیشنهادی بیش از ۱۸ میلیارد داده، کمپانی تایوانی Hon Hai است. Hon Hai همان کمپانی فاکسکان است که بسیاری از آیفون‌های اپل را مونتاژ می‌کند. Hon Hai سال گذشه کمپانی ژاپنی شارپ را با قیمت ۳٫۸ میلیارد دلار خریداری کرد.

پنجشنبه گذشته سهام داران تو‌شیبا با این تصمیم موافقت کرده‌اند. علاوه بر گوگل، اپل و آمازون، کمپانی‌های دیگری همانند وسترن دیجیتال (که در حال حاضر یک کارخانه تراشه در ژاپن با توشیبا دارد)، میکرون تکنولوژی و SK Hynix علاقه به خرید این قسمت توشیبا دارند. طبق گزارشات رسانه‌های ژاپنی، گوگل و آمازون قصد استفاده از تراشه‌های حافظه تو‌شیبا را برای خدمات ابری خود دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*