تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ سامسونگ امتیاز ۴۰۰۰ را در Geekbench رد کرد

تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ سامسونگ (Samsung Exynos 9810) موجود در گوشی گلکسی اس ۹ پلاس موفق به کسب امتیاز ۴۰۰۴ در آزمایش تک هسته‌ای سایت گیک بنچ شده است که خبر از نزدیک شدن به عملکرد آیفون ایکس اپل می‌دهد.

تراشه A11 Bionic اپل در حال حاضر یکی از قدرتمندترین تراشه‌ها در یک دیوایس موبایلی است. تا بدین لحظه هیچ یک از سازندگان اندرویدی موفق نشده‌اند از نظر عملکرد آن را پشت سر بگذارند، با این حال به لطف تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ سامسونگ به نظر می‌رسد این شکاف باریک‌تر از گذشته خواهد شد.

بنچمارک جدید تراشه اگزینوس ۹۸۱۰

تراشه اگزینوس 9810 سامسونگ

برای نخستین بار، یک تراشه اندرویدی موفق به گذر کردن از امتیاز ۴۰۰۰ در حالت تک هسته‌ای آزمایش‌های سایت Geekbench شده است. گوشی مورد آزمایش قرار گرفته یک دستگاه گلکسی اس ۹ پلاس بوده است. گلکسی اس ۹ پلاس موفق شده در حالت تک هسته‌ای امتیاز ۴۰۰۴ را به نام خود ثبت کند. این می‌تواند یک پیشرفت جذاب برای یک گوشی اندرویدی باشد،‌ اما همچنان نتوانسته به قلمرو آیفون ایکس اپل وارد شود. با جستجوی ساده‌ای از امتیازهای کسب شده توسط آخرین پرچمدار اپل در Geekbench می‌توانید به وضوح ببینید که آن بارها از امتیاز ۴۰۰۰ گذر کرده است.

اینطور به نظر می‌رسد که گلکسی اس ۹ پلاس مورد استفاده قرار گرفته در این آزمایش اورکلاک شده از فرکانس پایه ۲٫۰ گیگاهرتزی و ۱٫۷۹ گیگاهرتزی بوده است. چرا که در آزمایش‌های پیشین امتیاز حالت تک هسته‌ای این گوشی نتوانسته بود از چهار هزار عبور کند. این گوشی همچنان از ۶ گیگابایت رم بهره می‌برد. امتیاز حالت چند هسته‌ای آن نیز بسیار مناسب بوده و عدد ۱۰۰۱۲ است.

تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ سامسونگ به نظر می‌رسد بر روی فبلت گلکسی نوت ۹ (Samsung Galaxy Note 9)‌ که ماه آینده معرفی می‌شود نیز مورد استفاده قرار گیرد. پیشتر شاهد انتشار نتایج امتیازهای این فبلت در گیک بنچ بودیم، اما تا بدین لحظه امتیازهای به دست آمده هنوز هیجان انگیز نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*