اینترنت ۵G به زودی آماده عرضه می‌شود


Post-Thumbnail

آماده سازی بستر‌های مناسب برای عرضه نسل پنج ارتباطات همراه و اینترنت ۵G به مراحل پایانی رسیده است و قرار است از سال ۲۰۱۹ روند توسعه آن در سراسر جهان شروع شود.

در این میان دو اپراتور همراه آمریکایی به تازگی تصمیم گرفته‌اند تا به منظور بهبود کیفیت خدمات ارائه شده، با یک دیگر ادغام شوند. دو شرکت Sprint و T-Mobile به تازگی اعلام کرده‌اند که به توافقی جدید در این زمینه رسیده‌اند تا بتوانند «بهترین اینترنت ۵G جهان» را به کاربران خود ارائه دهند.

در صورت به حقیقت پیوستن این مسئله، تعداد اپراتورهای بزرگ تلفن همراه در آمریکا به سه شرکت کاهش پیدا می‌کند. این مسئله توسط John Legere مدیر عامل اجرایی T-Mobile نیز تائید شده است. وی ضمن تائید این مسئله، اعلام کرده که تصمیم برای ادغام دو شرکت، به منظور ساخت یک کمپانی موفق‌تر در «عصر اینترنت ۵G» گرفته شده است. بر همین اساس، T-Mobile هر سهم واحد خود را به ازای ۹٫۷۵ سهم Sprint مبادله کرده است. Deutsche Telekom نیز به عنوان کمپانی مادر T-Mobile چهل و دو درصد از کمپانی جدید را در اختیار خواهد داشت.

خبرها در مورد عرضه سیستم ارتباطی نسل پنجم از سال ۲۰۱۷ شروع شد. در آن زمان بسیاری از شرکت‌ها تصمیم گرفتند تا بسترهای مناسب برای راه اندازی این سرویس را بررسی کنند. در این میان، برخی از شنیده‌ها حاکی از آن بودند که شرکت اپل در مقر تازه تأسیس خود، تجهیزات مورد نیاز برای ارتباط همراه نسل پنجم را فراهم کرده است تا امکان عرضه این سیستم ارتباطی را در دستگاه‌های آینده نظیر آیفون‌ها و آیپدها بررسی کند.

بر همین اساس، اپل از همین حالا امکان تولید دستگاه‌های خود با اینترنت ۵G را بررسی کرده است و پیش بینی می‌شود که آیفون‌ها و آیپدهای عرضه شده در سال ۲۰۱۹ به جای تراشه‌های مودم LTE، از نسل جدید سیستم ارتباطی استفاده کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*