استفاده آیفون XR از الگوریتم مشابه iPhone Xs و Xs Max در حالت پرتره

iPhone XR
با توجه به گزارشات جدید منتشر شده از دوربین آیفون XR اینطور به دست آمده که این آیفون از الگوریتم مشابه آیفون Xs و آیفون Xs Max برای عمق سنجی در عکاسی پرتره بهره می برد. اپلیکیشن پیش فرض دوربین در آیفون Xr با الگوریتم طراحی شده جدید، توانایی سنجش عمق میدان را به خوبی دارد و همچنین امکان ایجاد تغییرات دلخواه را به کاربر می دهد!
مدیر بخش سخت افزار دوربین کمپانی اپل Graham Townsend اینگونه اعلام می کند که: دوربین های آیفون Xs و آیفون Xs Max با داشتن لنزهای TrueDepth امکان سنجش عمق میدان را در تصاویر فراهم کرده اند که در iPhone XR نیز در دوربین سلفی از این لنز استفاده شده و همچنین دوربین پشتی تک لنز، که آن هم از نوع TrueDepth است.
در آیفون های پیشین اپل امکان عکاسی پرتره تنها برای یک لنز فراهم بود که عکس پس از ثبت شدن، سوژه را تشخیص و پس زمینه را بوکه یا حالت تاری به آن می داد! اما در آیفون های 2018 اپل امکان تنظیم دستی عمق میدان یا بهتر است بگوییم تنظیم بوکه یا تار بودن تصویر به کاربر داده شده است. پیش تر هم اعلام شده بود که آیفون های جدید اپل همگی از حسگر لنز TrueDepth بهره مند خواهند شد!
در ادامه صحبت های مدیر سخت افزار دوربین آیفون اینطور آمده که: ما در عکاسی پرتره، با محاسبات ریاضی امکان تنظیم دستی بوکه بودن پس زمینه را به کاربران داده ایم تا به دلخواه و برحسب نیاز آن را تغییر دهند که این اولین بار در تاریخ گوشی های هوشمند است زیرا پیش از ما هیچ کس نتوانسته این تنظیمات را به حالت دستی هم در اپلیکیشن دوربین جای دهد و تنها به بوکه کردن پس زمینه به صورت خودکار اکتفا کرده اند!
امکانی چون عکاسی پرتره محبوبیت بسیاری به آیفون XR بخشیده است و همچنین قیمت 749 دلاری آن نسبت به قیمت 999 و 1099 دلاری آیفون Xs و آیفون Xs Max، کاربران را به خرید آن ترغیب کرده است. البته فراموش نکنید صفحه نمایش این آیفون از نوع LCD است در صورتی که آیفون های Xs از نوع OLED می باشند اما صفحه نمایش بدون حاشیه و پردازنده A12 از تشابهات میان این 3 آیفون است!
با توجه به این ویژگیها در آیفون XR اینطور پیش بینی می شود که حدود 50 درصد تولیدات آیفون های 2018 اپل، متعلق به آیفون Xr است! شما کدام یک از آیفون ها را دوست دارید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*