آموزش ریست فکتوری گوشی های اندرویدی

تنظیمات کارخانه

آموزش ریست فکتوری : گاهی شاید برای شما پیش آمده باشد که در حال کار کردن با گوشی خود هستید که سرعت آن آهسته می شود یا اصطلاحا هنگ می کند یا شاید دچار ویروس شده است و یا بسیاری از دلایل دیگر که ممکن است برای شما رخ دهد و شما به ریست فکتوری گوشی خود نیاز داشته باشید . با زوم تک همراه باشید.

آموزش ریست فکتوری گوشی ( تنظیمات کارخانه )

ریست فکتوری گوشی : در ادامه این پست قصد داریم شما را با چگونگی نحوه ای فلش کردن آشنا کنیم قبل از این موضوع باید بدانید که فلش کردن هم از طریق گوشی امکان پذیر است و هم از طریق گوشی . در ادامه نحوه ی فلش کردن با گوشی برای شما بیان شده است :
در ابتدا باید بدانید شماره اندروید گوشی شما چه می باشد و سپس مطابق با آن تنظیمات را اجرا کنید .
گام اول ) در اندروید های ۲.۳ و پایین تر به تنظیمات گوشی خود بروید و در بخش Privacy گزینه ی Factory reset را انتخاب نمایید.

ریست فکتوری گوشیگام دوم )
در صورتی که دوست دارید کارت حافظه خود را پاک کنید می توانید تیک گزینه ی Erase SD Card را بزنید اما اگر نمی خواهید پس گزینه Reset phone را انتخاب نمایید .
ریست فکتوری گوشیبدین ترتیب شما می توانید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه ببرید .
اما اگر گوشی شما دارای اندرویدی بالاتر از ۲.۳ بود باید طبق تنظیمات زیر پیش بروید .
گام اول) به تنظیمات گوشی خود بروید و سپس گزینه Backup & restore گزینه ی Factory reset را انتخاب نمایید .
گام دوم) در ادامه  Reset phone را کلیک نمایید  .
نکته ) دقت داشته باشید اگر  گوشی شما  Xperia است باید از نرم افزار Sony PC companion استفاده نمایید .
ریست فکتوری گوشیخوب این امکان وجود دارد که گوشی شما با مشکلی مواج شده باشد که قادر نباشید وارد تنظیمات گوشی خود شوید پس در این مرحله باید از تنظیمات دیگری استفاده کنید .
گام اول ) گوشی خود را خاموش کنید .
گام دوم ) به بخش Recovery mode  بروید و بسته به نوع گوشی خود چند کلید را همزمان با هم فشار دهید . دقت داشته باشید که این کلید ها در گوشی های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند در ادامه ما برخی را برای شما ذکر کرده ایم .
Nexus 7 :  Nexus 4 کلید زیاد کردن صدا + کلید کم کردن صدا + کلید Power
Samsung Galaxy SIII کلید Home + کلید زیاد کردن صدا + کلید Power
Motorola Droid X کلید Home + کلید Power
گوشی هایی که کلید دوربین دارند : کلید زیاد کردن صدا + کلید دوربین
تا زمانی که تصویر زیر را در گوشی خود ندیده اید نباید این کلیدها را رها کنید . این تصویر یک اندروید زمین خورده شکم باز است البته ممکن است این تصویر نباشد در هر صورت این موضوع مهم نیست .
ریست فکتوری گوشیگام دوم ) می بینید که دکمه start  در بالا قرار داده شده است با کلید کم و زیاد کردن صدا این گزینه ها را انتخاب کنید تا به مرحله ریکاوری  برسید .

ریست فکتوری گوشیگام سوم ) کلید Power را بزنید. مشاهده می کنید که یک مثلث قرمز روی اندروید نمایش داده می شود .
هم اکنون باید کلید Power را نگه بدارید  و کلید زیاد کردن صدا را بزنید. مشاهده می کنید  که منوی Android System recovery tool در بالای صفحه برای شما ظاهر می شود .

گام چهارم )گزینه ی Wipe data/Factory reset  را با استفاده نمودن از کلیدهای صدا انتخاب نمایید ولی کلید Power را بزنید تا آن را فعال نمایید .

ریست فکتوری گوشیگام پنجم )دوباره با استفاده از کلیدهای صدا گزینه ی Yes – Delete all user data را انتخاب نموده  و  هم اکنون کلید Power را بزنید.

ریست فکتوری گوشیاگر این مراحل را سپری کردید باید بدانید شما موفق شدید .

نکته ) اگر گوشی شما اکسپریا می باشد باید از نرم افزار Sony PC companion استفاده نمایید .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*